Kniha Čarovné kone

Kone nie sú len na jazdenie. Sú to sprievodcovia na našej pozemskej ceste. Kto raz začuje ich volanie, len ťažko mu odolá. Ak budeme ochotní učiť sa od nich, nájdeme veľa užitočného aj pre náš osobný, rodinný, pracovný či spoločenský život. Ak sa chcete inšpirovať príbehmi žien, ktorým kone učarovali a zmenili ich život naruby, alebo ak chcete získať prehľad o čarovnom svete koní, čítajte ďalej.

Knihou sprevádzajú dve koučky: Daniela Tejkalová, filozofka a iniciátorka publikácie a Hana Šišková, psychologička a zároveň koniarka telom i dušou.

Mäkká obálka, formát A5, 216 strán a množstvo farebných fotografií

Vydavateľ: OZ Čarovné kone


15,00 €
Please select variants first

Prvá časť knihy prináša osobné PRÍBEHY 10-tich žien a ich koní. Sú určené pre každého a hlavne pre ženy, ktoré hľadajú cestu spolupráce a vzájomnej radosti. Pretože tieto príbehy nie sú len o koňoch. Sú o ceste k sebe, o prekonávaní neočakávaných prekážok, hľadaní zmyslu vlastného bytia, vytrvalosti aj pokore.

V druhej časti nazvanej ROZPRÁVANIE O KOŇOCH je veľa informácií, užitočných hlavne pre širokú verejnosť a pre začiatočníkov vo svete koní. Nečakajte tu návody na to "ako sa naučiť jazdiť", alebo "ako trénovať koňa". Skôr opačne, nájdete tú inšpirácie "prečo kone počúvať"... a až potom s nimi trénovať. Vhodné pre ľudí, ktorých kone priťahujú, ale netušia prečo alebo ich zaujíma, čo všetko sa dá s koňmi robiť (okrem jazdenia). Vhodné aj pre rodičov detí, ktoré túžia po koňoch a nedajú rodičom spávať (aby vedeli, čo ich čaká). Kniha prináša užitočné informácie aj pre ľudí, ktorých zaujímajú nové trendy v oblasť vzdelávania a ponúka náhľad do oblasti liečenia či osobného rozvoja s asistenciou koní.


"To, čo sa môžeme od koní naučiť, je nekonečne hodnotnejšie ako to, čo môžeme naučiť my ich! V týchto dňoch, keď je naša planéta ohrozená zmenou klímy a globálnym otepľovaním, spôsobených človekom, pretože sa ľudia otočili chrbtom k svojmu pôvodu a Matke Zemi, je čas znovu sa spojiť s prírodou a prinútiť nás, aby nám starodávna prírodná múdrosť pomohla vrátiť sa späť do rovnováhy a späť do našich autentických ja. Kone môžu ľudí inšpirovať, aby sa znovu spojili so svojou najhlbšou intuíciou, a s prírodou."

Anita Ingebriktsvold, Nórsko - úryvok z príbehy

Viac o knihe sa dozviete na stránkach Občianskeho združenia Čarovné kone:

Ak veľmi po knihe túžite, ale zdá sa vám 15 eur veľa, alebo chcete podporiť priamo OZ Čarovné kone, môžete si knihu objednať PRIAMO cez OZ a prispieť na knihu dobrovoľnou sumou.