Semináre a individuálne hodiny pre koniarov

  • úvod do sveta koní pre začínajúcich koniarov
  • zlepšenie vzťahu s koňom  (vlastným, prenajatým, všeobecne)
  • rozvíjanie zručností koniara - práca zo zeme alebo v sedle
  • tréning koní a riešenie problémových situácií (zbavenie sa zlozvykov a pod.)
  • rozširovanie vedomostí z oblasti komunikácie s koňmi, starostlivosti o kone a ich chov (s odborníkmi)

individuálne lekcie prebiehajú u nás, alebo u vás, podľa dohody.

Z ARCHÍVU:

SEMINÁR PRE ZAČÍNAJÚCICH KONIAROV, 14.10.2018

Dnes je naozaj jednoduché dostať sa ku koňom. Jazdeckých škôl pribúda a koní tiež. A dokonca si môžete aj nejakého kúpiť, či prenajať. A niektoré nestoja ani tak veľa, takže sa rozhodnete rýchlo. Nájdete aj miesta, ranče a stajne, kde vám koňa v pokoji ustajnia a možno aj niekoho, kto vám s ním bude pomáhať.

Ale čo všetko život s koňom naozaj prináša, zistíte až počas jazdy, teda počas praktického života s ním. Konskému jazyku rozumie málokto a tak prichádza k zbytočným nedorozumeniam. Pretože jazdiť na koni, alebo ho vlastniť, nie je všetko. Keď si človek koňa aj kúpi a neustojí to, kôň chradne na tele i na duši alebo ho majiteľ posunie ďalej.. a ten zase ďalej... a tak kôň putuje a vôbec sa pritom necíti dobre. Veľa koní skončí naozaj zle, nevynímajúc kone v jazdeckých školách.

Ale kone nemusia trpieť a náš život s nimi môže byť krásny. Stačí otvoriť oči a srdce a načúvať, čo nám kone hovoria. Aj o tom bude tento seminár.

Pripravili sme zhrnutie toho najpodstatnejšieho, čo môže ZAČÍNAJÚCIM KONIAROM pomôcť rozhodnúť sa, či chcú do toho naozaj ísť (s vlastným koňom alebo s prenajatým), alebo čo tým, čo už začali, pomôže LEPŠIE ROZUMIEŤ SVETU KONÍ... aj sebe.  Nasledovať budú odbornejšie semináre na vybrané témy.


Ja som mala šťastie a moja kobylka Ninka tiež. Zvládli sme to. Ak chcete vedieť, čo nám pomohlo... čo sme sa spolu naučili... a ako... príďte sa inšpirovať na seminár. Okrem Martina, ktorý mi s koňmi nesmierne pomáha, som na seminár pozvala aj trénerku koní a jazdcov Ingrid Lančaričovú, ktorá so svojim koňom navštevuje nejeden seminár, naposledy s Vlastom Bořánkom priamo u neho na ranči v Čechách. A určite sa zastavia aj domáci farmári z Rodinnej farmy Vištuk. Tak bude čo počúvať.

Daniela


Seminár bol určený začínajúcim koniarom a ľudom, ktorí túžia po vlastnom koni... alebo tým, ktorí si chcú rozšíriť obzory zo sveta koní. Prišli aj rodičia detí, ktoré im pília uši, že chcú vlastného koňa. A bolo nám krásne:-)

A ako to celé dopadlo? Prečítajte si v BLOGU Chcem koňa!


Foto z našich bežných dní nájdete na Facebook stránke HORSEFRIENDS

Miesto konania: Rodinná farma VIŠTUK (cca 30 min z Bratislavy).