KONE

Ak ste vy, alebo vaše deti zacítili volanie byť v blízkostí koní, len tak ľahko sa toho nezbavíte. Je to silnejšie ako čokoľvek iné. Kone majú tajomnú moc prebúdzať v nás skryté poklady a odhaľovať naše tajné zákutia. Preto sú pre nás viac ako len príležitosť zajazdiť si na nich a vidieť svet z konského chrbtu. Cez aktivity s koňmi umožňujeme deťom aj dospelým uvidieť aj samých seba, obnoviť spojenie s ostatným svetom aj svetom koní.


Klub priateľov koní, letný tábor s koňmi, narodeninové oslavy a návštevy škôl a škôlok na farme, individuálne hodiny jazdenia a komunikácie s koňmi, zážitkové stretnutia s koňmi, koučing a sebarozvoj pri koňoch, sprevádzané vychádzky do prírody, fotenie s koňmi, teambuilding pre firmy, semináre pre koniarov, ukážky tréningu a šikovností koní a ďalšie. 


Deti a kone

Neučíme deti jazdiť na koni... učíme ich rozumieť si navzájom.

Deti milujú kone. Podvedome vedia, čo kone ľuďom dokážu poskytnúť. Túžia sa ich dotýkať, či len tak ich pozorovať. Fascinuje ich konská hriva, mohutné telo a rýchle nohy. Obdivujú ich silu, krásu a vznešenosť. Niektorí chcú na nich jazdiť, ale často zažívame, že im stačí len byť v ich prítomnosti. Kone totiž svojou čistou energiou dokážu harmonizovať divoké detské energie, posilovať sebavedomie a napomáhať sústredeniu.

Tí, čo sa chcú hlavne naučiť jazdiť na koni, môžu si nájsť svoju jazdeckú školu. U nás jazdiť na koni primárne neučíme. Ponúkame však možnosť OKÚSIŤ ŽIVOT NA FARME, zažiť kone bez uzdy a sedla, uprostred krásnej prírody, bez potreby súťaženia a drilu, či nutnosti cestovať za koníkmi žijúcimi pod holým nebom cez celé Slovensko. 

Od jari do jesene (aj počas príjemnej zimy) organizujeme Klub priateľov koní, Letné tábory alebo narodeninové oslavy. Deti s nami majú možnosť trénovať si trpezlivosť a spoluprácu, prácu s vlastným telom a duševnú vyrovnanosť potrebnú pre prácu s koňmi. Pracujeme zväčša v skupinke do  10 detí (od 7 do 12 rokov) a súčasťou aktivít je príprava koníka na prácu, čistenie, vodenie,  hry a práca zo zeme (základy prirodzeného horsmanshipu) a tréning zručností potrebných pre budúce jazdenie. V prípade záujmu je možné dohodnúť aj individuálne stretnutia a lekcie. 

Aktuálne informácie o prebiehajúcich aktivitách nájdete na Facebook stránke Horsefriends alebo vám ich radi poskytneme osobne. 


LETNÝ TÁBOR 2018 s koňmi na farme Vištuk:

 • 30.7. - 3.8. denný (110 eur) - 2 voľné miesta
 • 6 - 10.8. s prespatím (145 eur) - obsadené
 • 13 - 17.8 denný (110 eur) - voľné miesta
 • 27 - 31.8. s prespatím (145 eur) - voľné miesta

Nevyhovuje vám termín? Počas júla organizuje podobné tábory Rodinná farma Vištuk. Kontaktujte priamo nich a ďakujeme, že uvediete ako zdroj info o tábore nás:-)


Čo sa bude na tábore diať?

Deti sa budú učiť, zabávať, tvoriť a spolu-vytvárať program, ktorý bude zahŕňať:
 • starostlivosť o kone (čistenie koní aj výbehov)
 • komunikácia s koňmi zo zeme (základy horsmanshipu)
 • cvičenie na koni a základy jazdenia
 • vychádzky do prírody (na koni aj peši)
 • indiánske táborové hry Školy Malého Stromu
 • pripravovať jedlo a občerstvenie pre seba aj svojich parťákov 
 • osvieženie v záhradnom bazéne, potoku aj vištuckej priehrade
 • hrať spoločenské aj skautské hry pre zábavu i poučenie
 • tvoriť ozdoby (korálky, farby, pierka....)
Prečítajte si aj Praktické informácie a ak chcete prihlásiť svoje dieťa, zavolajte či máme voľné miesto. Prihlášku vám následne pošleme, ale pozrieť si ju môžete aj tu.

Kone a dospelí

Niekedy stačia obyčajné veci, aby sme boli šťastní.

Pohľad do konských očí a hladenie ich jemnej srsti, voľné nebo nad hlavou a zem pod nohami, vôňa ohňa a úprimný záujem iných ľudí o náš život, radosti i starosti. Lopata, vidly a fúrik.

Ak hľadáte pokoj v duši a jedinečný zážitok, ako sa dozvedieť niečo nové, možno práve toto vám môže pomôcť.

Ponúkame vám priestor pre stretnutie s koníkmi a so sebou samými, v skupinke či jednotlivo, pre rodiny aj pre odvážne firmy. Stačí nám napísať, alebo sledovať našu Facebook stránku Horsefriends s aktuálnymi informáciami. 

Oddych, inšpirácia, poznanie, sebarozvoj, teambuilding

Robiť s koňmi nás baví

Daniela Tejkalová - lásku ku koňom som získala ešte ako dieťa popri práci s koňmi pri zvážaní sena a potom vo voltížnom oddiely, s ktorým som získala aj titul Majster Slovenska. Priaznivé účinky výcviku a voľného pobytu s koňmi cítim aj dnes, po vyše 30 ročnej pauze. Moja kobylka, s ktorou som od roku 2015, ma naučila nesmierne veľa užitočných vecí pre život a spolužitie s inými ľuďmi i zvieratami. A toto "kúzlo koní" nesmierne rada odovzdávam aj ďalej. Pri práci s koňmi kombinujem vlastné životné skúsenosti aj zručnosti kouča a sprievodcu. Viac o mne sa dočítate v inšpirovni.


Martin Bílek - má vyše 20 ročné skúsenosti s koňmi z rôznych oblastí, vrátane koní divokých mongolov a pôvodných amerických indiánov. Pracoval s najlepšími českými trénermi, s rytiermi v Nemecku a ako kaskadér na koňoch vo svetoznámych filmoch. Deti ho milujú nielen pre jeho humor, veselé historky a znalosť koní, ale aj pre spravodlivé pravidlá, bez ktorých to u koní jednoducho nejde. 

Ak sa chcete naučiť komunikovať s koňmi formou prirodzeného horsmanshipu alebo máte problém so svojim koňom, Martin vám rád poskytne individuálne hodiny nielen u nás, ale aj tam, kde práve potrebujete. Môže vás a vášho koňa naučiť spolu lepšie vychádzať alebo pokročiť ďalej. Pomôže koňom zvládať "základy slušného správania", prestať sa báť "bubákov" v jeho okolí či pokojne stáť, keď to práve potrebujete. Aj vďaka nemu je dnes z mojej kobylky Ninky tá správna parťáčka pre život. Viac o tom, ako mi Martin pomohol dohodnúť sa s mojou tvrdohlavou kobylkou, sa dočítate v článku Rešpekt a dôvera.

Podľa potreby spolupracujeme aj s ďalšími skúsenými koniarmi či inšpiratívnymi ľuďmi a od septembra 2018 sa môžete tešiť na rôzne zaujímavé stretnutia a semináre venované koňom a ľuďom okolo nich.


Kde nás nájdete?

Po dvoch rokoch na vlastnej farme na kopci nad Limbachom, sme zatúžili po väčšej spoločnosti a nových možnostiach. Koncom leta 2017 sme všetky naše aktivity a kobylku Ninku presťahovali do pokojného prostredia Rodinnej farmy Vištuk, vzdialenej od Pezinku len 7 minút autom cez Šenkvice a 30 minút z Bratislavy. Farma nie je bežne určená pre verejnosť, návštevu alebo stretnutie s nami (Daniela, Martin) si prosím dohodnite vopred.  Tu sa nachádza MAPA, aby ste nás ľahšie našli:-)

A takto to celé začalo

pozrite si fotoknihu


Keď vám život prestane dávať zmysel, možno vám dojde, že je čas splniť si aspoň detský sen. 

A tak som si kúpila koňa. Bez nejakých väčších skúseností, len s túžbou v srdci a s odhodlaním, že to zvládnem a budem sa učiť, učiť a učiť.

A nebolo to veru jednoduché. Zažili sme spolu nádherné, ale aj poriadne krušné chvíle. 

Ale nakoniec sa celý svet začal točiť inak, krajšie.


Darujte zážitok

Viete o niekom, kto by rád ku koníkom, ale netrúfa si? Alebo chce len niekomu urobiť radosť?  Napíšte mi: daniela.tejkalova@gmail.com

Aktuálne aktivity