Kone majú tajomnú moc 
prebúdzať v nás skryté poklady.
Stačí im to len umožniť.

Neučíme ľudí jazdiť na koni... učíme ich rozumieť si navzájom. 

Väčšinou stačia obyčajné veci, aby sme boli šťastní.

Deti a kone

Deti milujú kone. Podvedome vedia, čo kone ľuďom dokážu poskytnúť. Túžia sa ich dotýkať, či len tak ich pozorovať. Fascinuje ich konská hriva, mohutné telo a rýchle nohy. Obdivujú ich silu, krásu a vznešenosť. Niektorí chcú na nich jazdiť, ale často zažívame, že im stačí len byť v ich prítomnosti. Kone totiž svojou čistou energiou dokážu harmonizovať divoké detské energie, posilovať sebavedomie a napomáhať sústredeniu.

Tí, čo sa chcú hlavne naučiť jazdiť na koni, môžu si nájsť svoju jazdeckú školu. U nás jazdiť na koni primárne neučíme, ale vieme aj to. Ponúkame však možnosť zažiť kone bez uzdy a sedla, uprostred prírody, bez potreby súťaženia a drilu s možnosťou skúsiť si život na skutočnej farme - len 30 minút od Bratislavy.  

Deti s nami majú možnosť trénovať si trpezlivosť a spoluprácu, prácu s vlastným telom a duševnú vyrovnanosť potrebnú pre prácu s koňmi. Súčasťou aktivít je príprava koňa na spoluprácu, čistenie, vodenie, hry a práca zo zeme (základy prirodzeného horsmanshipu) a tréning duševných aj telesných schopností (s hipoteraputickým prístupom). Pracujeme v skupinke alebo aj individuálne, podľa možností a potrieb dieťaťa.  

Aktuálne informácie o prebiehajúcich aktivitách nájdete na Facebook stránke Horsefriends alebo vám ich radi poskytneme osobne. 


Ak máte doma dieťa, ktoré potrebuje pomôcť ovplyvniť zdravý telesný vývoj, vyskúšajte hiporehabilitáciu (hipoterapia zameraná na zlepšenie pohybových schopností detí). Obrátiť sa môžete priamo na fyzioterapeutku Patríciu Makyšovú - 0904 987 694 (sympatickú mladú farmárku priamo z Rodinnej farmy Vištuk).

Dospelí a kone

Pohľad do konských očí a hladenie ich jemnej srsti, voľné nebo nad hlavou a zem pod nohami. Žiadne povinnosti a hluk veľkomesta. Žiadna búrka v hlave... len čerstvý vzduch, kone, lúky, lopata, vidly a fúrik. Úprimné zrkadlá v podobe nádherných zvierat a možnosť rásť po ich boku - uvoľniť telo a povzniesť dušu.

Ak hľadáte pokoj v duši a jedinečný zážitok, ako si oddýchnuť aj dozvedieť sa niečo nové o sebe, možno práve toto vám môže pomôcť.

Ponúkame vám priestor pre stretnutie s koňmi a so sebou samými, v autentickom vidieckom prostredí kúsok od Bratislavy, v skupinke či jednotlivo, pre dospelých, rodiny aj pre odvážne firmy. Stačí nám napísať, alebo sledovať našu Facebook stránku Horsefriends s aktuálnymi informáciami. 

Koniari a kone

Keby som na svojej ceste za koňmi nestretla tých správnych ľudí, náš spoločný život s mojou kobylkou by dnes vyzeral asi úplne inak. Možno by už ani nebola... lebo by som nevedela čo s ňou. Keď som si ju kúpila, nevedela takmer nič a ja som to neodhadla.  Áno, bola to moja chyba... ale našťastie sme to zvládli:-)

Ak máte pocit, že vo vašom vzťahu s koňmi čosi chýba, alebo chcete na niečom "zapracovať" a zlepšiť si vzájomné vzťahy alebo naučiť svojho koňa či seba niečo nové, nevzdávajte sa a hľadajte. Vaša duša vie, že to ide. Niektoré veci sú záležitosťou čisto koňa... ale veľakrát to záleží od človeka. Teda takmer vždy:-) akurát že nie vždy dokážeme sami zistiť, v "čom je pes zakopaný". 

Máme pre vás riešenie - stretneme sa (u vás, alebo u nás) a uvidíme, čo sa dá robiť. Niekedy aj malá rada, postreh či otázka dokáže urobiť zázraky. Martin (viď nižšie) má dlhoročné skúsenosti s koňmi a tak vám povie a ukáže čo s koňom a Daniela (viď nižšie) vám pomôže nazrieť do skrytých zákutí vašej duše a vytiahne odtiaľ to, čo práve treba, aby sa vám s koňmi žilo ľahšie. 


Robiť s koňmi a ľuďmi nás baví 

Daniela Tejkalová +421 818 430 500

Daniela Tejkalová - koučka, koniarka, filozofka

Lásku ku koňom získala ešte ako dieťa popri práci s koňmi pri zvážaní sena a potom vo voltížnom oddiely, s ktorým získala aj titul Majster Slovenska. Priaznivé účinky voľného pobytu s koňmi aj poctivého výcviku cíti aj dnes, po vyše 30 ročnej pauze. Jej kobylka, s ktorou je od roku 2015, ju naučila nesmierne veľa užitočných vecí pre život a spolužitie s inými ľuďmi i zvieratami. A toto "kúzlo koní" nesmierne rada odovzdáva aj ďalej. Pri práci s koňmi kombinuje vlastné životné skúsenosti aj zručnosti kouča (ICF), terapeuta (kineziológia, Medicine Horse Way) a asistenta hipoterapeuta (SHA). Neustále sa učí a objavuje zaujímavé súvislosti.

Viac sa dočítate na jej osobnej stránke danielatejkalova.sk.

Martin Bílek +421 919 224 550

Martin Bílek - tréner koní a ľudí

Martin má vyše 20 ročné skúsenosti s koňmi z rôznych oblastí, vrátane koní divokých mongolov a pôvodných amerických indiánov. Pracoval s najlepšími českými aj zahraničnými trénermi, s rytiermi Haraldos v Nemecku a ako kaskadér na koňoch vo svetoznámych filmoch. 

Deti (aj dospelí) ho milujú nielen pre jeho humor, veselé historky a znalosť koní, ale aj pre spravodlivé pravidlá, bez ktorých to u koní jednoducho nejde.

Ak sa chcete naučiť komunikovať s koňmi formou prirodzeného horsmanshipu alebo máte problém so svojim koňom, Martin vám rád poskytne individuálne hodiny nielen u nás, ale aj tam, kde práve potrebujete. Môže vás a vášho koňa naučiť spolu lepšie vychádzať alebo pokročiť ďalej. Pomôže koňom zvládať "základy slušného správania", prestať sa báť "bubákov" v jeho okolí či pokojne stáť, keď to práve potrebujete. 

Ale nie sme na to sami. Podľa potreby spolupracujeme aj s ďalšími skúsenými koniarmi či inšpiratívnymi ľuďmi a od septembra 2018 sa môžete tešiť na rôzne zaujímavé stretnutia a semináre venované koňom a ľuďom okolo nich. 

A takto to celé začalo

pozrite si fotoknihu

Keď vám život prestane dávať zmysel, možno vám dojde, že je čas splniť si aspoň detský sen.

A tak som si kúpila koňa. Bez nejakých väčších skúseností, len s túžbou v srdci a s odhodlaním, že to zvládnem a budem sa učiť, učiť a učiť.

A nebolo to veru jednoduché. Zažili sme spolu nádherné, ale aj poriadne krušné chvíle.

Ale nakoniec sa celý svet začal točiť inak, krajšie.

Daniela

Čo sa u nás práve deje?