ECOVEA znamená život v harmónii

Prepájame ľudí navzájom a s prírodou a podporujeme produkty a služby prospešné jednotlivcom aj celku


ECOVEA e-shop - pár vecičiek a služieb pre krajší svet

ČAROVNÉ KONE - sebarozvojové a liečivé aktivity s koňmi

DANIELA TEJKALOVÁ - inšpirovňa a osobný sprievod na ceste životom

Ecovea e-shop - od priateľov k priateľom

 • knihy, kalendáre, obrázky a fotografie
 • služby, drobnosti, radosti

Daniela Tejkalová - konzultačné služby 

 • venuje sa koučingu (s koňmi aj bez koní)
 • kineziológii
 • Bachovej kvetovej terapii 
 • organizovaniu a vedeniu sebarozvojových seminárov 
 • písaniu a tvorivej činnosti

pre viac info navštívte:


Občianske združenie Čarovné kone

 • podpora holistického rozvoja osobnosti prostredníctvom aktivít s koňmi
 • šírenie osvety a podporovanie partnerského vzťahu ku koňom a k prírode
 • koučing a liečenie pri koňoch pre dospelých
 • individuálne hodiny s hipoterapeutickým prístupom pre zdravé deti  
 • poradenstvo a semináre pre začínajúcich aj pokročilých koniarov 
 • tábory pre deti
 • zážitkové a vzdelávacie aktivity pre skupiny a firmy

pre viac info navštívte: 


Deti a kone

Deti milujú kone. Podvedome vedia, čo kone ľuďom dokážu poskytnúť. Túžia sa ich dotýkať, či len tak ich pozorovať. Fascinuje ich konská hriva, mohutné telo a rýchle nohy. Obdivujú ich silu, krásu a vznešenosť. Niektorí chcú na nich jazdiť, ale často zažívame, že im stačí len byť v ich prítomnosti. Kone totiž svojou čistou energiou dokážu harmonizovať divoké detské energie, posilovať sebavedomie a napomáhať sústredeniu.

Tí, čo sa chcú hlavne naučiť jazdiť na koni, môžu si nájsť svoju jazdeckú školu. U nás jazdiť na koni primárne neučíme, ale vieme aj to. 

Deti s nami majú možnosť trénovať si trpezlivosť a spoluprácu, prácu s vlastným telom a duševnú vyrovnanosť potrebnú pre prácu s koňmi. Súčasťou aktivít je príprava koňa na spoluprácu, čistenie, vodenie, hry a práca zo zeme (základy prirodzeného horsmanshipu) a tréning duševných aj telesných schopností (s hipoteraputickým prístupom). Pracujeme v skupinke alebo aj individuálne, podľa možností a potrieb dieťaťa.

Dospelí a kone

Pohľad do konských očí a hladenie ich jemnej srsti, voľné nebo nad hlavou a zem pod nohami. Žiadne povinnosti a hluk veľkomesta. Žiadna búrka v hlave... len čerstvý vzduch, kone, lúky, lopata, vidly a fúrik. Úprimné zrkadlá v podobe nádherných zvierat a možnosť rásť po ich boku - uvoľniť telo a povzniesť dušu.

Ak hľadáte pokoj v duši a jedinečný zážitok, ako si oddýchnuť aj dozvedieť sa niečo nové o sebe, možno práve toto vám môže pomôcť.

Ponúkame vám priestor pre stretnutie s koňmi a so sebou samými, v skupinke či jednotlivo, pre dospelých, rodiny aj pre odvážne firmy. Stačí nám napísať, alebo sledovať našu Facebook stránku Čarovné kone s aktuálnymi informáciami. 

Koniari a kone

Keby som na svojej ceste za koňmi nestretla tých správnych ľudí, náš spoločný život s mojou kobylkou by dnes vyzeral asi úplne inak. Možno by už ani nebola... lebo by som nevedela čo s ňou. Keď som si ju kúpila, nevedela takmer nič a ja som to neodhadla. Áno, bola to moja chyba... ale našťastie sme to zvládli:-)

Ak máte pocit, že vo vašom vzťahu s koňmi čosi chýba, alebo chcete na niečom "zapracovať" a zlepšiť si vzájomné vzťahy alebo naučiť svojho koňa či seba niečo nové, nevzdávajte sa a hľadajte. Vaša duša vie, že to ide. Niektoré veci sú záležitosťou čisto koňa... ale veľakrát to záleží od človeka. Teda takmer vždy:-) akurát že nie vždy dokážeme sami zistiť, v "čom je pes zakopaný". Ak chcete vedieť viac, dajte nám vedieť a riešenie veríme spolu nájdeme.

Firmy a kone


Rozvoj a úspech firmy závisí na ľuďoch, ktorí v nej pracujú. To podstatné totiž ani tie najnovšie technológie nedokážu - ROZHODOVAŤ, KREATÍVNE myslieť, RIADIŤ ľudí, asertívne a empaticky KOMUNIKOVAŤ, VNÍMAŤ potreby zákazníkov aj kolegov a problémy RIEŠIŤ v SÚVISLOSTIACH.

Ak vám práve tieto kvality u vašich manažérov a zamestnancov chýbajú, či ich potrebujete len podporiť a rozvíjať, spoľahnite sa na to, čo funguje už oveľa dlhšie ako najstaršie vzdelávacie programy. Otvorte sa novým možnostiam a načerpajte inšpirácie priamo z prírody... od koní.

Presne na mieru pre vás pripravíme ZÁŽITKOVÉ VZDELÁVANIE alebo TEAMBUILDING pre vašich zamestnancov aj manažérov. Máme bohaté skúsenosti s prácou s ľuďmi, potrebami firiem aj so životom s koňmi a k dispozícii máme profesionálov i zázemie potrebné pre tvorbu nezabudnuteľných momentov. 

Prečo kone pre firmy? 

Pretože kone sú majstri komunikácie, rozhodnosti a spätnej väzby a ich spolužitie je založené na dôvere a prirodzenom rešpekte. Ich schopnosti tak môžu výrazne inšpirovať aj moderné firmy, ich riadenie a fungovanie. Vo svete koní panujú jasné pravidlá, ktoré napomáhajú ich prežitiu a vzájomnému spolužitiu a my ich rešpektujeme tiež. Každý program je preto pripravovaný aj realizovaný s citom pre aktuálne potreby a naladenie našich štvornohých sprievodcov.

 • Kone vzbudzujú prirodzený záujem - uľahčujú učenie a rast
 • Kone sa nedajú podplatiť ani oklamať - poskytujú pravdivú spätnú väzbu
 • Kone nehodnotia a nekritizujú - motivujú k zmene zvnútra

Kde pôsobíme?

Podľa potrieb zadávateľa vieme pripraviť program v autentickom vidieckom prostredí, na farme s koňmi, s príležitosťou posedieť si pri ohni či zapojiť sa do farmárskych prác, alebo v reprezentatívnych priestoroch rekreačno-športového areálu kúsok od Bratislavy.

Aktuálny program