AKTIVITY S KOŇMI

REALIZUJEME S OZ ČAROVNÉ KONE A ĎALŠÍMI SPOLUPRACOVNÍKMI

Deti a kone

Deti milujú kone. Podvedome vedia, čo kone ľuďom dokážu poskytnúť. Túžia sa ich dotýkať, či len tak ich pozorovať. Fascinuje ich konská hriva, mohutné telo a rýchle nohy. Obdivujú ich silu, krásu a vznešenosť. Niektorí chcú na nich jazdiť, ale často zažívame, že im stačí len byť v ich prítomnosti. Kone totiž svojou čistou energiou dokážu harmonizovať divoké detské energie, posilovať sebavedomie a napomáhať sústredeniu.

V aktivitách, ktoré podporujeme majú deti možnosť trénovať si trpezlivosť a spoluprácu, prácu s vlastným telom a duševnú vyrovnanosť potrebnú pre prácu s koňmi. Súčasťou aktivít je príprava koňa na spoluprácu, čistenie, vodenie, hry a práca zo zeme (základy prirodzeného horsmanshipu) a tréning duševných aj telesných schopností (s hipoteraputickým prístupom). Pracujeme v skupinke alebo aj individuálne, podľa možností a potrieb dieťaťa. 

Aktivity s koňmi realizujeme v spolupráci s OZ Čarovné kone.


Firmy a kone


Rozvoj a úspech firmy závisí na ľuďoch, ktorí v nej pracujú. To podstatné totiž ani tie najnovšie technológie nedokážu - ROZHODOVAŤ, KREATÍVNE myslieť, RIADIŤ ľudí, asertívne a empaticky KOMUNIKOVAŤ, VNÍMAŤ potreby zákazníkov aj kolegov a problémy RIEŠIŤ v SÚVISLOSTIACH.

Ak vám práve tieto kvality u vašich manažérov a zamestnancov chýbajú, či ich potrebujete len podporiť a rozvíjať, spoľahnite sa na to, čo funguje už oveľa dlhšie ako najstaršie vzdelávacie programy. Otvorte sa novým možnostiam a načerpajte inšpirácie priamo z prírody... od koní.

Presne na mieru pre vás pripravíme ZÁŽITKOVÉ VZDELÁVANIE alebo TEAMBUILDING pre vašich zamestnancov aj manažérov. Máme bohaté skúsenosti s prácou s ľuďmi, potrebami firiem aj so životom s koňmi a k dispozícii máme profesionálov i zázemie potrebné pre tvorbu nezabudnuteľných momentov.  

Prečo kone pre firmy? 

Pretože kone sú majstri komunikácie, rozhodnosti a spätnej väzby a ich spolužitie je založené na dôvere a prirodzenom rešpekte. Ich schopnosti tak môžu výrazne inšpirovať aj moderné firmy, ich riadenie a fungovanie. Vo svete koní panujú jasné pravidlá, ktoré napomáhajú ich prežitiu a vzájomnému spolužitiu a my ich rešpektujeme tiež. Každý program je preto pripravovaný aj realizovaný s citom pre aktuálne potreby a naladenie našich štvornohých sprievodcov.

  • Kone vzbudzujú prirodzený záujem - uľahčujú učenie a rast
  • Kone sa nedajú podplatiť ani oklamať - poskytujú pravdivú spätnú väzbu
  • Kone nehodnotia a nekritizujú - motivujú k zmene zvnútra

Kde pôsobíme?

Podľa potrieb zadávateľa vieme pripraviť program v autentickom vidieckom prostredí, na farme s koňmi, s príležitosťou posedieť si pri ohni či zapojiť sa do farmárskych prác, alebo v reprezentatívnych priestoroch rekreačno-športového areálu - kúsok od Bratislavy.


Dospelí a kone

Pohľad do konských očí a hladenie ich jemnej srsti, voľné nebo nad hlavou a zem pod nohami. Žiadne povinnosti a hluk veľkomesta. Žiadna búrka v hlave... len čerstvý vzduch, kone, lúky, lopata, vidly a fúrik. Úprimné zrkadlá v podobe nádherných zvierat a možnosť rásť po ich boku - uvoľniť telo a povzniesť dušu.

Ak hľadáte pokoj v duši a jedinečný zážitok, ako si oddýchnuť aj dozvedieť sa niečo nové o sebe, možno práve toto vám môže pomôcť.

Ponúkame vám priestor pre stretnutie s koňmi a so sebou samými, v skupinke či jednotlivo, pre dospelých, rodiny aj pre odvážne firmy. 

Viac info o individuálnych stretnutiach STRETNI SEBA získate na stránke 

https://www.danielatejkalova.sk/rozvoj-s-konmi/